Bartłomiej Mikołajczyk Senatorem Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Z dumą informujemy, że podczas II Posiedzenia Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UJ w dniu 17 września br., nasz Przewodniczący – Bartłomiej Mikołajczyk – został powołany na Senatora Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Senat Uniwersytetu to najważniejszy, obok Rektora, organ Uniwersytetu. Razem z Rektorem, Prorektorami, Dziekanami oraz gronem wybranych profesorów, zasiada w nim również siedmioro studentów. Bartłomiej Mikołajczyk będzie więc reprezentował w Senacie nie tylko nasz Wydział, ale całą czterdziestotysięczną społeczność studencką Uniwersytetu.

Warto podkreślić, że Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Polonistyki posiada już pewną tradycję zasiadania w Senacie. Wcześniej senatorami z naszego grona byli: Przewodniczący Bogusław Wajzer (2012-2013), Przewodnicząca Iga Kiermut (2015-2017), Przewodnicząca Helena Jaworowska (2017-2019) oraz Przewodniczący Maciej Wcisło (2019-2021). Tym bardziej jest dla nas zaszczytem, że ponownie postanowiono zaufać właśnie przedstawicielowi wywodzącemu się z naszej Wydziałówki, zwłaszcza że nasz kandydat otrzymał w głosowaniu największą liczbę głosów.

Gratulujemy również innym powołanym na stanowisko senatorów osobom: Michałowi Lisowi (WH), Antoniemu Chętce (WPiA), Katarzynie Węgrzyn (WB), Annie Rudzińskiej (WZiKS), Ryszardowi Feretowi (WL) oraz Katarzynie Jedlińskiej, która obejmuje stanowisko Senatora jako Przewodnicząca SSUJ.

Bartłomiejowi życzymy udanej pracy i jeszcze raz – serdecznie gratulujemy!