Uniwersytecka zbiórka dla Ukrainy

Drodzy Koledzy, Drogie Koleżanki, Drogie Osoby,

nadal trwa wojna w Ukrainie, a potrzeby osób, które znalazły schronienie w Polsce, nie maleją. Uniwersytet Jagielloński utworzył zbiórkę, z której dary wędrują do potrzebujących osób. Po pierwszej spontanicznej fali pomocy magazyny zaczynają pokazywać puste półki. Wiele osób, matek z dziećmi, odchodzi z jedynie symboliczną pomocą lub bez niej.

Wierzę jednak, że cały czas jest w nas chęć niesienia pomocy, dlatego wspólnie z dr hab. Tomaszem Kunzem, który koordynuje zbiórkę na Wydziale, liczymy, że ponownie ją w sobie obudzimy. Możemy pomóc w prosty sposób!

PRZYNIEŚ JEDEN PRODUKT!

Nasz Wydział to 1799 studiujących osób. Jeśli każde z nas przyniesie raz w tygodniu tylko jeden produkt, to wystarczy, aby udało się pomóc wielu osobom! Robiąc zakupy dla siebie, kup jeden produkt dla innych.

Co zbieramy? (na studencką kieszeń)
  • Żywność długoterminową: makaron, ryż, kasze, herbatę, kawę, mąkę, cukier, dżemy, konserwy, płatki śniadaniowe, itp;
  • Przybory i artykuły szkolne: zeszyty, ołówki, kredki, bloki, kolorowanki dla dzieci;
  • Środki higieny: papier toaletowy, ręczniki papierowe, maszynki do golenia, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, dezodoranty, kremy, szampony, płyny do kąpieli, mydło;
  • Środki czystości: proszki do prania, płyny do mycia naczyń itp.;
  • Karmę dla zwierząt.

Pozostałe: pampersy, ubrania, buty, plecaki dla dzieci.

Gdzie zbieramy?
  • Wydziałowy punkt zbiórki znajdziecie w portierni w budynku przy ul. Gołębiej 20.
  • Punkt główny znajduje się w Collegium Śląskim.
  • Wszystkie dary przekazane na Wydziale zostaną przewiezione do punktu głównego – bierzemy to na siebie!

W przypadku szczegółowych pytań zachęcam do kontaktu z wydziałowym koordynatorem zbiórki dr hab. Tomaszem Kunzem.

Liczę na Waszą pomoc!

Bartłomiej Mikołajczyk