Od kogo i dla kogo?

Strefa Studencka powstała z inicjatywy Samorządu Studentów Wydziału Polonistyki z zamysłem służenia osobom studiującym na tym Wydziale, jako wspólna przestrzeń do nauki, odpoczynku i realizowania projektów studenckich.

Strefę znajdziecie na Gołebiej 20 w sali 15.

Przed skorzystaniem ze Strefy zapoznaj się z regulaminem!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:       8:00 – 20:00
Wtorek :                8:00 – 20:00
Środa:                   8:00 – 20:00
Czwartek:             8:00 – 20:00
Piątek:                  8:00 – 20:00
Sobota i niedziela:  nieczynne

Przestrzeń

Wiemy, że na naszym Wydziale często brakuje miejsca, w którym można spędzić przerwę między zajęciami lub poczekać na wieczorne spotkanie Koła Naukowego. Przestrzeń naszej Strefy ma umożliwić Wam odpoczynek w murach Uczelni. Chcemy, byście w komfortowych warunkach mogli_ły zjeść posiłek, poczytać książkę, posłuchać muzyki lub powtórzyć materiał na zbliżające się zajęcia. Do Waszego użytku przygotowaliśmy stoliki, sofy, pufy i siedziska, z których możecie korzystać wedle potrzeb.

Nasza Strefa ciągle się rozwija – staramy się ulepszać ją tak, by jak najlepiej odpowiadała Waszym potrzebom. Na bieżąco będziemy wprowadzać kolejne elementy wyposażenia, więc bądźcie gotowi na zmiany!

Wydarzenia

Nasza Strefa ma być przestrzenią nie tylko do pracy, nauki i odpoczynku, ale również miejscem spotkań i rozwoju pasji. Nieprzypadkowo już w dniu jej otwarcia zorganizowaliśmy dla Was pierwszą od lat stacjonarną Wtórą Literaturę. Chcemy, by w tym miejscu jak najczęściej odbywały się wydarzenia zainicjowane przez Was.

Już dzisiaj do rezerwacji Strefy zapraszamy wszystkie Koła Naukowe działające na naszym Wydziale, a sami planujemy kolejne przedsięwzięcia!

Udostępnianie Strefy

Aby zarezerwować Strefę, należy napisać maila na adres wp@samorzad.uj.edu.pl, a w jego treści zawrzeć informacje o dacie, godzinach oraz celu wynajęcia. Godziny rezerwacji nie mogą przekroczyć czasu działania Strefy. Jeśli na wydarzeniu spodziewacie się gościć osoby spoza naszego Wydziału, zobowiązani jesteście dostarczyć nam ich listę.

Spotkania organizowane w przestrzeni Strefy muszą być prowadzone na rzecz społeczności Wydziału i mieć charakter statutowy, niekomercyjny i nieodpłatny.

Kalendarz rezerwacji

Aktualności

Wraz z otwarciem naszej Strefy nastąpił wielki powrót Wtórej Literatury na żywo – stacjonarnie, w przestrzeniach Gołębnika! Wydarzenie ruszyło równo o 10:00 i trwać będzie do 30 marca do godziny 16:00. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę wydarzenia!

28 marca 2022 roku drzwi Strefy Studenckiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz pierwszy zostały otwarte dla wszystkich osób studujących!

Galeria zdjęć