TeraPezja

Terapia przez poezję. Brzmi ciekawie? Chciałbyś_ałabyś spróbować terapeutycznego pisania ✍🏼? Już teraz dajemy Ci taką możliwość!

„Terapezja” to projekt organizowany przez Wydziałową Radę Samorządu Studentów Wydziału Polonistyki UJ i współfinansowany ze środków Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Składa się z trzech etapów:

🎓 Etap I – wykład Pani Darii Tomaszewskiej, prezeski Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA UJ. Podczas wykładu uczestnicy_czki będą mieli_ały możliwość dowiedzieć się m.in., dlaczego nie powinniśmy tłumić w sobie emocji i jak wyrażać je w kreatywny sposób. Osoby studiujące dostaną możliwość poszerzenia swojej wiedzy, przydatnej do zdrowego emocjonalnie funkcjonowania w społeczeństwie.

Wykład odbędzie się 5 kwietnia o godz. 20:00 w sali 8 na Gołębiej 18.

✒️ Etap II – warsztaty pisania poezji z mgr. Sebastianem Brejnakiem, doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ. Podczas tego etapu uczestnikom_czkom zostanie przybliżona forma współczesnej poezji. W drugiej części tego spotkania osoby studiujące napiszą własne wiersze, które będą oddawać ich głęboko skrywane emocje! Pan Sebastian Brejnak będzie czuwał i doradzał uczestnikom_czkom podczas ich pracy twórczej. Wiersze zostaną wydane w tomiku poezji studentów Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Warsztaty odbędą się w sali 63 na Gołębiej 14, a uczestnictwo możliwe będzie w dwóch terminach – 7 lub 8 kwietnia od 18:30 do 21:00.

📚 Etap III – w ramach podsumowania projektu odbędzie się spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowana poetycka twórczość studentów i studentek. Każda osoba będzie mogła samodzielnie zarecytować swój utwór, ale jeśli nie będzie się czuła na siłach, wiersz zostanie przedstawiony przez członka lub członkinię WRSS WP UJ.

Termin i miejsce spotkania zostanie podany później.

🤔 Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu psychologii emocji i rozwinąć literackie umiejętności?A może okaże się, że pisanie wierszy będzie dla Ciebie najlepszym sposobem na oczyszczenie swojej głowy? Koniecznie weź udział w naszym projekcie!\

❗️Aby zapisać się na wydarzenie wypełnij formularz zgłoszeniowy:

📲https://bit.ly/3JUwNkK

Limit miejsc: 30

Projekt adresowany do osób studiujących na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.