JĘZYK NAUKOWY A ZROZUMIAŁOŚĆ WYPOWIEDZI | Rozmowy w Gołębniku

Lektura tekstów naukowych czy słuchanie wystąpień naukowych mogą sprawiać trudność komunikacyjną. Na ile jesteśmy w stanie tę trudność przezwyciężyć? I czy musi być tak, że język naukowy stanowi coś niezrozumiałego? I przede wszystkim – w jaki sposób opanować posługiwanie się językiem naukowym, aby używanie go nie stanowiło trudności twórczej podczas pisania tekstów naukowych?

O zrozumiałości języka naukowego i możliwościach posługiwania się nim w sposób dostępny porozmawiamy już podczas następnych Rozmów w Gołębniku. Naszymi gośćmi będą Tomasz Bilczewski (profesor uczelni, prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej) oraz Barbara Kaszowska-Wandor (adiunkta w Katedrze Literatury Staropolskiej, wielokrotnie uznawana w konkursie na najlepszych pracowników dydaktycznych). Rozmowę poprowadzi Nikola Gostek (studentka Języka polskiego w komunikacji naukowej).Następnie głos przekażemy każdej chętnej osobie – dyskusję poprowadzi Patrycja Lippa.

Serdecznie zapraszamy! 🕊

🏡 Gdzie? MS Teams, Zespół Rozmów w Gołębniku