PRZEMOC W AKADEMII | Rozmowy w Gołębniku

Wraz z początkiem nowego semestru wracają do nas Rozmowy w Gołębniku. Odbędą się w formie hybrydowej — zdalnie i na terenie naszego Wydziału❗️ Więcej informacji znajdzecie poniżej ⬇️.

Przemoc jest zjawiskiem wielokrotnie opisywanym i badanym w akademii: wyróżniamy wiele jej rodzajów, chociażby takie jak seksualna, psychiczna, symboliczna. Jak jednak kwestia przemocy wygląda w naszej akademickiej społeczności? To właśnie jej chcemy się przyjrzeć – w jaki sposób zadajemy ją sobie sami_e, jak ją rozpoznać i jak się przed nią obronić. Szczególnie skupimy się na przemocy ze względu na płeć – w jaki sposób zadaje się przemoc kobietom w akademii?

W pierwszej części rozmowy o przemocy w akademii dyskutować będą Agnieszka Sznajder (specjalistka z Działu Bezpieczeństwa i Równego Traktowania; oprócz udzielania pomocy w sprawach nierównego traktowania i dyskryminacji zajmuje się edukacją antydyskryminacyjną) oraz Jakub Zięba, przewodniczący Zespołu ds. przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji SSUJ. Rozmowę poprowadzi Daria Malinowska (studentka krytyki literackiej oraz kulturoznawstwa – tekstów kultury).

Następnie głos przekażemy każdej chętnej osobie – dyskusję poprowadzi Julian Skowronek (student performatyki).

Gdzie?

🏛 sala 42 na Gołębiej 16;