Wybory do WRSS

  • 00DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

18 kwietnia 2021 roku Przewodnicząca Samorządu Studentów UJ Marcelina Kościołek ogłosiła wybory do WRSS na kolejną kadencję – 2021-2023. Odbędą się one 

17 i 18 maja 2021 roku. 

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla społeczności studenckiej, podczas którego wybieramy osoby, które będą nas reprezentować przez kolejne dwa lata.
Na poniższej stronie odnajdziecie wszystkie ważne informacje dotyczące wyborów: kandydatury, instrukcję głosowania oraz informacje formalne. Wasz głos zawsze jest dla nas ważny! Pozwólcie nam go usłyszeć również w tegoroczynych wyborach!

Wyniki wyborów

Poniżej publikujemy wyniki wyborów.

B. Mikołajczyk (211 głosów) 67.62%
P. Lippa (133 głosy) 42.62%
A Dołba (119 głosów) 38.14%
M. Zielińska (117 głosów) 37.5%
E. Sieńko (109 głosów) 34.93%
N. Jaworska (104 głosy) 33.33%
R. Borowy (95 głósów) 30.44%

Wszystkie osoby kandydujące zdobywają mandat w WRSS Wydziału Polonistyki UJ.

Frekwencja

19%
Wydział Polonistyki UJ

Zagłosowało 314 z 1689 uprawnionych osób.

Frekwencja na Wydziale Polonistyki UJ w Wyborach do WRSS 2021 – 18,59%
Frekwencja na Wydziale Polonistyki UJ w Wyborach do WRSS 2019 – 11,69%.

Jak głosować?

1. 17 maja od 8:00 lub 18 maja do 23:59 zaloguj się do swojego konta USOSweb.

2. Przejdź do karty „DLA WSZYSTKICH” i wybierz moduł „WYBORY”.

3. Wybierz WYBORY DO WRSS – WP – OKRĘG NR 37″.

4. Zaznacz kandydatów_ki na których chcesz zagłosować. Możesz zagłosować na maksymalnie 7 osób.

5. Kliknij „ODDAJ GŁOS”.

UWAGA! Prawo wyborcze posiada każdy student_ka danego okręgu wyborczego. Na podstawie Uchwały URSS z dnia 8 kwietnia 2021 w sprawie: podziału na okręgi wyborcze […] na kadencję 2021-23, Wydział Polonistyki stanowi jeden okręg wyborczy numer 37. Domyślnie każda osoba studiująca w okręgu jest wpisana do rejestru wyborców. Jeżeli z jakiegoś powodu nie jesteś wpisany_a do rejestru w naszym okręgu złóż oświadczenie o prawie do głosowania w nim. Jeżeli masz wątpliwości, zgłoś je do WKW poprzez e-mail.

kandydatury

Liczba mandatów na Wydziale Polonistyki (okręg nr 37): 7.
Termin zgłaszania kandydatur 5 maja, 8:00 – 10 maja, 23:59.

Informacje o sposobach i terminach zgłaszania kandydatur odnajdziecie w części DOKUMENTY.

Rafał BOROWY

kIERUNEK: Kulturoznawstwo, I rok i stopnia

Cześć!
Jestem studentem pierwszego roku kulturoznawstwa. W Samorządzie nie działam długo, ale za to intensywnie. Od początku mojego studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim zaangażowałem się w prace trzech komisji na naszym Wydziale: Mobilności, Informacji i Promocji oraz Kultury. Moją aktywność na tych polach możecie kojarzyć z nagrywanymi materiałami promocyjnymi na social media Samorządu czy spotkaniami w ramach Erasmus + i Most. Od początku semestru zimowego  pełnię również funkcję członka Rady Wydziału. Ukończyłem Technikum Gastronomiczne, gdzie miałem możliwość odbyć praktyki zagraniczne w ramach programów mobilnościowych, takich jak Erasmus+. To dzięki wyjazdom zobaczyłem na własne oczy, jak bardzo tego rodzaju programy rozwijają i dają możliwość do tego, aby odnaleźć siebie w zupełnie nowych doświadczeniach. Stąd pomysł na to, aby poznać mobilność z drugiej strony.  Jako Przewodniczący Komisji Mobilności chciałbym pomagać Wam, przede wszystkim, w sprawach szeroko rozumianych wyjazdów na naszym Wydziale. Wierzę, że wraz z zespołem Bartłomieja Mikołajczyka możemy pomóc Wam z trudnościami, jakie napotkacie na swoich studenckich ścieżkach. Dla nas kluczowe znaczenie odgrywa podejście do studentów_tek. Każdy_a z Was ma różne sytuacje, które chcemy rozpatrywać indywidualnie z jak największa skutecznością. Wierzę, ze wspólnie możemy kontynuować rozwój naszego Wydziału.

Team kotki (szczególnie floppy) 😉 🐈

WCZEŚNIEJ: Członek Rady Wydziału, Członek Wydziałowej Komisji Mobilności, Członek Wydziałowej Komisji Informacji
i Promocji, Członek Wydziałowej Komisji Kultury

Anna DOŁBA

kIERUNEK: język polski w komunikacji społecznej, ii rok i stopnia

Cześć!
Mam na imię Ania i jestem na drugim roku kierunku język polski w komunikacji społecznej. Pracę w Samorządzie Studentów Wydziału Polonistyki rozpoczęłam 2 lata temu, dołączając do Wydziałowej Komisji Dydaktycznej oraz Wydziałowej Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych. W kończącej się kadencji byłam wiceprzewodniczącą Wydziałowej Komisji Dydaktycznej i pomagałam przewodniczącemu Maciejowi Wciśle rozwiązywać najtrudniejsze studenckie problemy. Wraz z nim współtworzyłam różne szkolenia oraz czuwałam nad tym, aby każdy_a student_ka otrzymali odpowiedzi na wszelkie pytania związane z Regulaminem Studiów. Ponadto byłam członkinią Wydziałowej Komisji Dydaktycznej (organ wydziału) oraz Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia, w których jako przedstawicielka społeczności studenckiej dbałam o to, aby nasz głos był wysłuchany. 

W Samorządzie nauczyłam się wielu nowych rzeczy i dowiedziałam się, że jest jeszcze mnóstwo do zrobienia. To miejsce, gdzie mogę realizować swoje pomysły, rozwijać umiejętności, a przede wszystkim pomagać innym. Co więcej, poznałam wspaniałych ludzi, na których zawsze mogę liczyć. W wyborach startuję w zespole Bartłomieja Mikołajczyka, ponieważ wiem, że każdy z nas jest wyjątkowy i zdolny, a razem możemy nawet przenosić góry.

Team pieski 🐕

WCZEŚNIEJ: Wiceprzewodnicząca Wydziałowej Komisji Dydaktycznej, Członkini Wydziałowej Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych, Członkini Wydziałowej Komisji Dydaktycznej (WP), Członkini Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia

Natalia JAWORSKA

kIERUNEK: Język polski w komunikacji społecznej, ii rok i stopnia

Cześć!
W 2019 roku rozpoczęłam studia na kierunku język polski w komunikacji społecznej, a tym samym moją przygodę z Uniwersytetem Jagiellońskim. Mam wiele pasji, ale zdecydowanie najbardziej lubię pomagać ludziom. Stąd wzięło się moje zaangażowanie w sprawy studenckie i zostałam starostką roku. Dwa lata temu, aby jeszcze lepiej pomagać moim kolegom i koleżankom z kierunku, dołączyłam do Wydziałowej Rady Samorządu Studentów. Byłam członkinią Wydziałowej Komisji Dydaktycznej oraz Wydziałowej Komisji do Wyrównania Szans Edukacyjnych. Aktywnie działałam w obu tych komisjach. Dzięki temu mogłam pomóc większej liczbie osób, np. poprzez odpisywanie na wiadomości, rozwiązując tym samym Wasze problemy związane z regulaminem studiów. Pomagałam także niektórym z Was wypełnić wnioski o indywidualny plan czy program studiów. Tworzyłam grafiki do akcji #dzielnistudenci i nagrywałam filmiki, które miały odkryć przed Wami tajemnice działań jednej z komisji. Dzięki temu mogłam zobaczyć, jak wiele należy jeszcze zrobić, aby wszyscy studenci wiedzieli, gdzie mogą zawsze zwrócić się po pomoc (nieważne, jaka byłaby to sytuacja). W związku z tym z przyjemnością chcę startować dla Was w wyborach na Przewodniczącą Komisji do Wyrównania Szans Edukacyjnych. Pragnę, aby nasz Samorząd był gotowy zawsze wyciągnąć pomocną dłoń do każdego studenta. Właśnie dlatego startuję w wyborach z zespołem Bartłomieja Mikołajczyka, do którego należę wraz ze wspaniałą ekipą – wierzę, że razem możemy rozwiązać niejedną pozornie niemożliwą sytuację!

Team kotki 🐈

WCZEŚNIEJ: Członkini Wydziałowej Komisji Dydaktycznej, Członkini Wydziałowej Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych, Starostka roku.

Patrycja LIPPA

kIERUNEK: Polonistyka antropologiczno-kulturowa, I rok II stopnia

Cześć! Studiuję polonistykę antropologiczno-kulturową – teraz jestem na pierwszym roku studiów magisterskich, wcześniej ukończyłam ten sam kierunek na I stopniu. Uwielbiam moje studia!  

W Samorządzie działam od 2018 roku i zdobyłam dzięki temu nie tylko bezcenne doświadczenie, ale też odkryłam swoją bardzo ważną cechę: kocham działać, a jeszcze bardziej kocham działać z ludźmi, którzy są pełni pasji i mają tysiąc pomysłów na godzinę – a takich przede wszystkim poznałam w Gołębniku. Z dumą reprezentowałam nasz Wydział na Dniach Otwartych Uniwersytetu Jagiellońskiego, pełnię funkcje: członkini Wydziałowej Komisji Informacji i Promocji, starościny i delegatki do Rady Wydziału. W trakcie ostatnich trzech lat działania w Samorządzie współorganizowałam wiele wydarzeń, jak Święta w Gołębniku czy Wtóra Literatura, a szczególną dumą napawają mnie Rozmowy w Gołębniku, które stworzyliśmy i organizujemy razem ze wspaniałymi: Hanna Prorok i Paweł Binkowski. Na co dzień w ramach mojej Komisji czuwam nad poprawnością postów na naszych mediach społecznościowych oraz odpowiadam za jedną trzecią naszego Instagrama 😊.  

Marzę o tym, by zespół Samorządu utworzony w najbliższej kadencji był otwarty, pomocny i skupiony na współpracy między komisjami, dzięki czemu będziemy mogli zorganizować jeszcze więcej wydarzeń oraz szybciej i sprawniej Wam pomóc. Właśnie z tego powodu w wyborach startuję razem z Bartłomiej Mikołajczyk i spółką – wiem, że są to osoby, na których można polegać i z którymi najnudniejsza robota papierkowa zamienia się w przygodę.  

Team kotki 🐈 

WCZEŚNIEJ: Członkini Rady Wydziału, Członkini Wydziałowej Komisji Informacji i Promocji, Starościna roku.

Bartłomiej MIKOŁAJCZYK

kIERUNEK: Język polski w komunikacji społecznej, III rok I stopnia

W wydziałówce działam od początku studiów w 2018 roku. Przez ostatnie dwa lata razem z Przewodniczącym Maciejem Wcisłą oraz pozostałą częścią Zarządu współkierowałem pracami naszej WRSS. Dobrze mnie znacie. Wielokrotnie rozmawialiśmy, gdy pisaliście do nas lub przychodziliście do naszego biura na Gołębiej. Dzięki tym rozmowom i powierzanym mi przez Was troskom dobrze znam wydziałową rzeczywistość i problemy, z którymi się borykamy – zarówno z tymi prostymi, jak i ze skomplikowanymi. Przez ostatnie dwa lata przekonałem się, jak inną osobowość posiada każdy_a z nas i że pozornie ta sama trudność nigdy nie jest jednakowa. Z tak indywidualnym podejściem należy prowadzić każdą ze sfer naszej działalności: dydaktykę, informację, kulturę, mobilność i pomoc, dlatego proponuję Wam zespół ludzi, którzy w ostatnim czasie udowodnili, że podołają nowym zadaniom i których zaprosiłem do współkandydowania. Są to: Martyna Zielińska, Patrycja Lippa, Anna Dołba, Ewa Sieńko, Paweł Binkowski, Rafał Borowy oraz Natalia Jaworska. Po udanych trzech latach pracy w Samorządzie zdecydowałem się jeszcze raz poprosić Was o zaufanie do mnie i do zespołu, na które – mam nadzieję – zapracowaliśmy. Jeśli tylko nowo wybrane członkinie i członkowie podzielą moją wizję na kolejne dwa lata działania naszej WRSS, ze świeżą energią, przy jednoczesnym czerpaniu z nabytego wcześniej doświadczenia, poprowadzę nasz wydziałowy Samorząd jako jego przewodniczący. O to stanowisko będę się dla Was starał. 

Team pieski, zdecydownie spaniele. 🐕

WCZEŚNIEJ: Wiceprzewodniczący WRSS WP UJ, Przewodniczący Wydziałowej Komisji Informacji i Promocji, Członek URSS, Członek Rady Wydziału Polonistyki UJ, Członek Wydziałowej Komisji Wyborczej (wybory rektorskie 2020), Pełnomocnik Przewodniczącego ds. Starostów, Członek Uczelnianej Komisji Informacji i Promocji SSUJ, Starosta roku.

Ewa SIEŃKO

kIERUNEK: Wiedza o teatrze, II rok I stopnia

Cześć! 
Nazywam się Ewa Sieńko i jestem studentką II roku wiedzy o teatrze na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Już od najmłodszych lat angażowałam się w różne formy wolontariatu, mając dużą potrzebę pomagania innym, więc między innymi dlatego na samym początku pierwszego semestru studiów zawitałam w siedzibie samorządu (zwanej “kanciapą”), aby uzyskać informacje o opcjach wolontariatu, jakie oferuje nasz Wydział. I tak się zaczęła moja przygoda z Samorządem Studentów. Dołączyłam do Wydziałowej Komisji do Wyrównywania Szans Edukacyjnych oraz Komisji Kultury. Aktywnie działałam w obu komisjach biorąc udział w wielu projektach, gdzie mogliście mnie spotkać m.in. na Pierwszym Slamie Poetyckim, Świętach w Gołębniku czy Wtórej Literaturze. Współorganizowałam akcję #dzielnistudenci oraz umieszczając różne wydarzenia w Wirtualnym Gołębniku dbałam o to, by podczas początków pandemii nie doskwierał Wam brak kontaktu z kulturą. Również jako jedna z dwóch osób współpracowałam z Działem ds. Osób Niepełnosprawnych w imieniu Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych, byśmy mogli jeszcze szybciej i skuteczniej pomagać studentkom i studentom. 

Od dwóch lat jestem starościną swojego roku oraz jego przedstawicielką w Zespole ds. Jakości Kształcenia dla kierunków wiedza o teatrze oraz teatrologia. Od tego roku akademickiego dołączyłam do grona Rady Wydziału. Cały czas się rozwijam i zdobywam wiedzę oraz doświadczenie w niesieniu pomocy innym. Stąd z wielką przyjemnością wraz z Bartłomiejem Mikołajczykiem i jego zespołem, którego jestem jedną siódmą, startuję w tegorocznych wyborach by móc być oddelegowaną do Uczelnianej Komisji Ekonomicznej, w której będę się zajmować sprawami dotyczącymi stypendiów studentów i studentek naszego Uniwersytetu. 

Team 🐕 i 🦉

WCZEŚNIEJ: Członkini Rady Wydziału, Członkini Wydziałowej Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych, Członkini Wydziałowej Komisji Kultury, Starosta roku.

Martyna ZIELIŃSKA

kIERUNEK: komparatystyka, ii rok i stopnia

Cześć! Jestem studentką II roku polonistyki-komparatystyki, jednak swoją działalność w Samorządzie Studentów Wydziału Polonistyki zaczęłam już w roku 2018. Swoją przygodę z Samorządem rozpoczęłam od Wydziałowej Komisji Kultury, w której angażowałam się głównie w organizacje Wtórej Literatury. Działałam także w Wydziałowej Komisji Dydaktycznej, gdzie zajmowałam się pomocą przy opiniowaniu programów studiów i Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych, gdzie współorganizowałam akcje takie jak #dzielnistudenci i Wirtualny Gołębnik. Poza tym od dwóch lat jestem wiceprzewodniczącą Wydziałowej Komisji Informacji i Promocji, w której wraz z obecnym przewodniczącym współtworzę wizerunek medialny naszego Samorządu, administruję nasze profile w social mediach i odpowiadam za 1/3 treści publikowanych na naszym Instagramie. 😉

Praca w Samorządzie pozwala mi się spełniać i rozwijać. Poznałam też tutaj wielu wspaniałych ludzi, z których część startuje wraz ze mną w tegorocznych wyborach, by zbudować dobry i zgrany zespół, który będzie mógł dalej rozwijać i rozbudowywać nasz Samorząd. Mam nadzieję, że nam zaufacie!

To tyle ode mnie, do zobaczenia!

PS
Team kotki 🐈, choć oczywiście wszystkie zwierzęta są wspaniałe ❤

WCZEŚNIEJ: Wiceprzewodnicząca Wydziałowej Komisji Informacji i Promocji, Członkini Wydziałowej Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych, Członkini Uczelnianego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych SSUJ, Członkini Rady Wydziału.

Wydziałowa Komisja Wyborcza

Przewodniczący WKW – Maciej Wcisło

Zastępczyni Przewodniczącego WKW – Anna Skawińska

Członkini WKW – Hanna Prorok

Członek WKW – Kacper Fijałkowski

Kontakt – wkw.wp@samorzad.uj.edu.pl

Przewodniczący UKW – Bartosz Nadolski
wybory@samorzad.uj.edu.pl

Wydziałowa Komisja Wyborcza czuwa nad przebiegiem wyborów na wydziale od momentu wpływania kandydatur do wyboru przewodniczącego WRSS nowej kadencji. Jest powoływana zgodnie z Ordynacją wyborczą przez WRSS ustępującej kadencji. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek pytanie dotyczące wyborów, skieruj je do jednego z członków WKW. W ramach odbywających się wyborów do SSUJ została również powołana Uczelniana Komisja Wyborcza, która czuwa nad przebiegiem wyborów do WRSS-ów na całym Uniwersytecie i wyborami przewodniczącego SSUJ.

Dyżury w czasie głosowania:

Dyżury WKW będą odbywać się poprzez MS Teams. Kod do zespołu: uuvyfek
17 maja, godz. 10:00-12:00
18 maja, godz. 10:00-12:00

Dodatkowo odbywać się będą dyżury techniczne, na których będzie można otrzymać wsparcie techniczne lub zagłosować za pomocą dostępnych na miejscu komputerów.
17 maja, godz. 8:00-20:00
18 maja, godz. 8:00-18:00
Dyżury techniczne odbywają się w siedzibie SSUJ – ul. Czapskich 4/23,
31-1120 Kraków

Dokumenty

Uchwała WKW WP UJ regulująca tryb i terminy zgłaszania kandydatów na członków WRSS WP UJ dostępna jest poniżej.

  1. Uchwała nr 2 WKW WP UJ – ustalenie trybu i terminu przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków WRSS WP UJ

Wszystkie dokumenty związane z wyborami, w tym te potrzebne do kandydowania, oraz opis procedury składania kandydatury odnajdziecie również tutaj.

Dodatkowo najważniejsze dokumenty wymieniamy poniżej. Jeżeli zdecydowałeś_aś się kandydować do WRSS, pamiętaj o wymaganych terminach, wynikających z kalendarza wyborczego oraz o realizowaniu procedur poprzez adres e-mail w domenie uj.edu.pl.

  1. Wzory zgłoszeń kandydatów na członków WRSS i sposoby zgłaszania znajdziesz w linkach podanych wyżej.
  2. Ordynacja wyborcza do organów SSUJ
  3. Wzór oświadczenia o prawie do głosowania w okręgu wyborczym
  4. Zarządzenie wyborów przez Przewodniczącą SSUJ
  5. Uchwała nr 4 WRSS WP UJ – wybór WKW
  6. Uchwała nr 1 WKW WP UJ – wybór przewodniczącego WKW i zastępcy przewodniczącego WKW 
  7. Informacja o dyżurach WKW w czasie głosowania
Opcjonalnie na potrzeby niniejszej strony oraz naszych mediów społecznościowych, prosimy o dołączenie opisu kandydata_ki do 1500 znaków ze spacjami + zdjęcia w orientacji poziomej + wcześniejsze doświadczenie w punktach (jeżeli posiada).

Informacje o wyborach odnajdziesz również na stronie SSUJ pod adresem: wybory.samorzad.uj.edu.pl.

Kalendarz wyborczy

18 kwietnia – ogłoszenie wyborów przez Przewodniczącą SSUJ

28 kwietnia – termin wyboru Wydziałowej Komisji Wyborczej przez WRSS

5 maja, 8:00 – 10 maja, 23:59 – termin zgłaszania kandydatur na członków WRSS

17 maja, 8:00 – 18 maja, 23:59 – WYBORY W SYSTEMIE USOSweb

18 maja, 23:59 – wstępne wyniki wyborów

20 maja – oficjalne wyniki wyborów

27 maja – rozstrzygnięcie ważności wyborów

wkrótce – POSIEDZENIE WYBORCZE WRSS – wybór przewodniczącego WRSS, przewodniczących komisji, przedstawicieli w URSS 

CzerwiecPOSIEDZENIE WYBORCZE URSS – wybór przewodniczącego SSUJ

Kampania wyborcza trwa od dnia ogłoszenia wyborów do godz. 00:00 w dniu wyborów.

UWAGA! Pamiętaj, że wybory do WRSS nie są tożsame z rekrutacją do WRSS. Członkowie mandatowi wybierani są na dwuletnie kadencje i posiadają formalne prawo głosu,
jako Wydziałowa Rada ponoszą odpowiedzialność za wydawane dokumenty oraz kierują pracami Samorządu. Szczegółowy zakres obowiązków odnajdziesz w Regulaminie SSUJ. Członkiem niemandatowym można zostać w wyniku rekrutacji na początku roku akademickiego lub w dowolnym momencie, po zgłoszeniu się do przewodniczącego wybranej komisji. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie głównej.